«

»

Print this نوشته

کمیته برنامه ریزی و توسعه شهرستان برگزار شد

فرماندار کلیبر با اشاره به توزیع ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه‌ی خرید تضمینی گندم کشاورزان شهرستان، جدیت مدیریت جهاد کشاورزی در فعالیت‌های ترویجی و آموزشی را لازمه‌ بهبود وضعیت کشاورزی دانست و گفت: توزیع بذور اصلاح شده‌ی گندم در بین کشاورزان، توسعه‌ باغات زغال اخته و اقداماتی از این دست، می‌تواند کشاورزی شهرستان را که از مهم‌ترین محورهای توسعه‌ی آن است، متحول کند.

وی با اعلام این که طرح‌های پیش بینی شده در حوزه‌های گردشگری وراه‌سازی می‌تواند محرک توسعه‌ی پایدار این شهرستان باشد، افزود: گرچه راه، مهم‌ترین شاخصه‌ توسعه‌ی هر منطقه‌یی به شمار می‌رود اما متأسفانه شهرستان کلیبر به دلیل پراکنندگی روستاها در این حوزه با مشکلات جدی روبه‌روست که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

خدابخش خاطر نشان کرد: به دلیل اهمیت موضوع، بیش از ۵۷ میلیارد ریال، یعنی؛ نزدیک به نیمی از اعتبارات توازن منطقه‌یی شهرستان به حوزه‌ی راه‌سازی اختصاص یافته است.

بر اساس این گزارش؛ فرماندار کلیبر همچنین از گردشگری به عنوان یکی دیگر از محورهای توسعه‌ی شهرستان یاد کرد و گفت: با تکمیل زیرساخت‌های توسعه‌، گردشگری شهرستان رونق فزاینده‌ ای به خود خواهد گرفت. رونق این بخش می‌تواند شهرستان کلیبر و حتا شهرستان‌های هم‌جوار را از هر گونه نگرانی در حوزه‌های درآمدی و اشتغال‌زایی برهاند.

تکمیل استادیوم ورزشی کلیبر و زمین فوتبال آبش‌احمد با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، اجرای ۱۲ پروژه‌ی مهم راه‌سازی، از جمله تعریض و اصلاح بخشی از جاده‌ کلیبر به اهر، احداث مجتمع فرهنگی-هنری کلیبر، مرمت و بازسازی چند اثر تاریخی از جمله مهم‌ترین مصوبات این نشست بود.

خدابخش در پایان این نشست از تصویب ۴۰ پروژه‌ی عمرانی (در حوزه‌های راه‌سازی، آب و فاضلاب، گردشگری، کشاورزی، ورزش و طرح‌های روستایی) با اعتباری بالغ بر ۱۱۵ میلیارد ریال خبر داد و افزود: مبلغ ۵۷ میلیارد و یک‌صد و چهل میلیون ریال نیز از محل اعتبارات تملک‌دارایی‌های سرمایه‌یی استان به ۹۰ پروژه‌ی عمرانی دیگر در شهرستان کلیبر اختصاص یافته است.

Permanent link to this article: http://kaleibar.ir/%da%a9%d9%85%db%8c%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%d8%b1%db%8c%d8%b2%db%8c-%d9%88-%d8%aa%d9%88%d8%b3%d8%b9%d9%87-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%b1%da%af%d8%b2/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 4 =