«

»

Print this نوشته

نشست کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان کلیبر با حضور معاون هنری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی برگزار شد


فرماندار کلیبر در نشت کارگروه فرهنگی و اجتماعی این شهرستان با بیان این که در شش ماه اول امسال بیش از ۶۰۰ هزار گردشگر از داشته های گردشگری اعم از تاریخی و طبیعی این شهرستان دیدن کرده اند، خاطرنشان کرد: گردشگرانی که در طول سال به کلیبر سفر می کنند، عملاً چند ده برابر جمعیت بومی بوده و در فصول گردشگری تنوع فرهنگی گسترده یی در سطح شهرستان ایجاد میکنند. بنابراین برای مدیریت این فضای متنوع نیازمند برنامه ریزی دقیق و جامع هستیم.
رسول خدابخش با تأکید بر این که «محیط زیست، آثار تاریخی، سنتهای اجتماعی، فرهنگ غنی و ادبیات بومی و بسیاری از شاخصه های اجتماعی و فرهنگی شهرستان متأثر از تنوع فرهنگی ناشی از توسعه  گردشگری است»، ادامه داد: برای حفظ همه  این سرمایه های اجتماعی و تاریخی، سرمایه گذاری در حوزه های فرهنگی و اجتماعی، اجتناب ناپذیر است.
وی همچنین توجه به سلامت جسمی و روحی شهروندان را از سیاستهای مهم دولت دانست و افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، ورزش جوانان، بانوان و ورزش همگانی با هدف حفظ و ارتقای سلامت شهروندان و تقویت نشاط اجتماعی مورد توجه ویژه قرار می گیرند.
خدابخش در ادامه با اشاره به تجربه  موفق برگزاری جشنواره  فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر، با تأکید بر استفاده از تجربیات دوره ی اول این جشنواره، از «تماس های زیاد» فعالان بخش خصوصی استانی و ملی و اعلام حضور و پشتیبانی مالی برای برگزاری دومین دوره ی این جشنواره خبر داد.
فرماندار کلیبر همچنین از اختصاص بودجه ۵ میلیارد و هفتصد میلیون ریالی برای احداث مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان کلیبر خبر داد و گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان مجری پروژه انتخاب شده و اجرای عملیات ساخت آن نیز به زودی آغاز خواهد شد.
در ادامه ی این نشست، معاون هنری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی نیز با اعلام خبر آغاز به کار رسمی دبیرخانه ی جشنواره ی فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر، از فرهنگ به عنوان اثرگذارترین عنصر در کاهش مسایل و آسیب های اجتماعی یاد کرد و گفت: زبان هنر به عنوان گویاترین و همه فهم ترین زبان برای بیان فرهنگ در خدمت حفظ آداب و سنتهای اجتماعی و ارزشهای والای فرهنگی نظیر مسؤولیت پذیری، ایثار، شهادت، عدالت خواهی و میهن دوستی است.
علی محرمی تأکید کرد: زیرساختهای اقتصادی و سیاسی، اجتماعی هر جامعه یی بر پایه ی فرهنگ آن جامعه بنا می شود. بر همین اساس می توان گفت که فرهنگ در رأس همه ی عناصر توسعه قرار دارد و با توجه به همین نکته ی مهم، اهمیت سیاستگذاری در حوزه ی فرهنگ مشخص می شود. هنر نیز به عنوان زبان ابراز و ترویج آن اهمیت به سزایی می یابد.
وی همچنین برگزاری یکمین دوره ی جشنواره ی فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر را موفق و بدون نقص ارزیابی کرد و گفت: برای استمرار و پایایی این جشنواره که در نوع خود در سراسر کشور بی نظیر است، برنامه ریزی خوبی شده و با توجه به همت شهرستانی برای تداوم برگزاری آن و وجود حمایتهای ملی و استانی امیدواریم دوره های آتی این جشنواره در سطوح ملی و بین المللی و با کیفیت بسیار بالاتری برگزار شود.
در پایان این نشست از فعالان و مجریان یکمین دوره جشنواره ی فیلم کوتاه کلیبر تجلیل شد.

Permanent link to this article: http://kaleibar.ir/%d9%86%d8%b4%d8%b3%d8%aa-%da%a9%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%b1%d9%88%d9%87-%d9%81%d8%b1%d9%87%d9%86%da%af%db%8c-%d9%88-%d8%a7%d8%ac%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b9%db%8c-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − نه =