«

»

Print this نوشته

نشست امروز شورای فرهنگ عمومی شهرستان کلیبر با بررسی مشکلات حوزه فرهنگ عمومی و هنر این شهرستان به پایان رسید

کلیبر - شورای فرهنگ عمومی - ۶۶ثانیه.mpg_snapshot_00.10_[2015.11.15_06.55.27]فرماندار کلیبر با انتقاد از بی‌مهری اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به این شهرستان، با اشاره به هزینه‌های کلان این اداره‌ی کل در برنامه‌های فرهنگی تبریز، خاطر نشان کرد: حتی یک درصد از این هزینه‌ها، می‌تواند فرهنگ و هنر این شهرستان را از رکود و سکون و موقعیت کنونی خارج کند.

فریدون بابایی با اشاره به برگزاری جشنواره‌ی فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر در خردادماه سال آتی، از عدم تشکیل دبیرخانه‌ی این جشنواره با وجود گذشت بیش از ۶ ماه از تصویب آن انتقاد کرد و اجرای این جشنواره را خواسته‌ی جدی شهروندان کلیبری اعم از اهالی فرهنگ و هنر دانست و گفت: جشنواره‌ی فیلم کوتاه روستایی و عشایری کلیبر حتی با وجود بی‌توجهی و بی‌مهری اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هم برگزار خواهد شد. اما انتظار می‌رود این اداره‌ی کل به عنوان متولی ذاتی حوزه‌ی فرهنگ و هنر ورود کرده و مقدمات لازم را برای برگزاری آبرومندانه ای آن فراهم کند.

وی اهمیت این جشنواره در شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری منطقه‌ی کلیبر را غیر قابل کتمان دانست و گفت: حجاب، ایثار، قناعت و مولد بودن به جای مصرف‌زدگی و بسیاری از ارزش‌های جامعه‌ی روستایی و عشایری باید مورد توجه و حمایت همه‌جانبه‌ی دستگاه‌های متولی باشد و جشنواره‌ی فیلم کوتاه روستایی و عشایر ظرفیت ترویج این ارزش‌‌ها را دارد.
بابایی در پایان از احداث مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان کلیبر با وجود تامین اعتبار از محل اعتبارات ماده‌ی ۱۸۰ شهرستان خبر داد و گفت: برای احداث این مجتمع ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که بنیاد مسکن شهرستان کلیبر آن را اجرا خواهد کرد.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان کلیبر نیز با انتقاد از تداوم سیاست بی‌توجهی اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در تخصیص اعتبارات لازم به شهرستان کلیبر گفت: آیا اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستانی که از آن به عنوان مهد فرهنگ و هنر یاد می‌شود، برای اجرایی وظایف و برنامه‌های خود باید به تکدی‌گری بپردازد؟

امام جمعه‌ی شهرستان کلیبر با این عنوان که «اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کلیبر پس از هفت سالی که از تأسیس آن می‌گذرد، هنوز یک دوچرخه هم ندارد»، افزود: وقتی هیچ‌گونه امکاناتی در اختیار اداره‌یی که پسوند فرهنگ، ارشاد و اسلام شهرستان را یدک می‌کشد، قرار ندارد، چه انتظاری می‌توان از آن داشت؟

حجه‌الاسلام سید حسن موسوی با تأکید بر ضرورت فعالیت مستمر مراکز علمی و فرهنگی برای پایدارسازی ارزش‌های مقبول جامعه، تسهیل ارتباطات گسترده‌ی الکترونیکی را چالش مهمی برای نهادهای فرهنگی کشور ارزیابی و خاطر نشان کرد: برای موفقیت در این چالش، ترویج فرهنگ غنی اسلامی، زنده نگه‌داشتن سنت‌های اصلی قومی و ملی و تولید محتوای مفید و کارآمد، تنها راه چاره است.وی اظهار کرد: نهادهای دانشگاهی و فرهنگی باید با هم‌افزایی و همکاری جدی در حوزه‌ی تولید محتوای مناسب با شئونات فرهنگی جامعه گام بردارند. چرا که غفلت از این مهم، جامعه اسلامی ما را در مقابل جنگ نرم دشمنان قسم خورده بر علیه امنیت و سلامت اخلاقی و فرهنگی متزلزل خواهد کرد.IMG_0032IMG_0096IMG_0063IMG_0106IMG_0040

Permanent link to this article: http://kaleibar.ir/%d9%86%d8%b4%d8%b3%d8%aa-%d8%a7%d9%85%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%b4%d9%88%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%81%d8%b1%d9%87%d9%86%da%af-%d8%b9%d9%85%d9%88%d9%85%db%8c-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%da%a9/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − پنج =