«

»

Print this نوشته

شورای فرعی مواد مخدر شهرستان کلیبر برگزار شد

رسول خدابخش با بیان این که مواد مخدر صنعتی به سبب تهیه و تولید آسان، جای مواد مخدر سنتی را گرفته است، خاطر نشان کرد: شیوه‌های توزیع و بازاریابی مواد مخدر نیز عوض شده و قاچاق‌چیان سابق اینک در عناوین دل‌سوزانه‌تری به خود گرفته و برای مواد مخدر جدید خود تحت عناوین اغوا کننده‌یی مانند قرص‌های لاغری، افزایش تمرکز و نظایر آن بازاریابی می‌کنند.

وی با قدردانی از هوشیاری نیروی انتظامی و بستن مبادی ورودی شهرستان به روی ورود هر گونه مواد مخدر، آگاهی‌بخشی به شهروندان در مورد مخاطرات این نوع مواد را لازم دانست و افزود: بهترین راه برای مبارزه با اعتیاد، پیش‌گیری است و برای این منظور باید دلایل گرایش به مواد مخدر در منطقه را شناسایی کرده و برای رفع آن‌ها برنامه‌ریزی کنیم.

فرماندار کلیبر با بیان این که بهزیستی باید با همکاری دانشگاه‌های شهرستان طرح پژوهشی جامعی از علل گرایش به مواد مخدر تهیه کند، توجه به استفاده از ظرفیت خانواده‌ها و مدارس را در کنترل و کاهش گرایش به مواد مخدر مهم دانست.

خدابخش، توجه بیشتر به وضعیت معیشت و اشتغال ترک‌کنندگان اعتیاد، معرفی الگوهای موفق بومی به نسل جوان و برگزاری دوره‌های انگیزشی مناسب برای خانواده‌ها و فرزندان نوجوان و جوان را از راهکارهای مهم برای پیشگیری از اعتیاد و یا بازگشت مجدد ترک اعتیادی‌های به استفاده‌ی دو باره از مواد مخدر عنوان کرد.

Permanent link to this article: http://kaleibar.ir/%d8%b4%d9%88%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%81%d8%b1%d8%b9%db%8c-%d9%85%d9%88%d8%a7%d8%af-%d9%85%d8%ae%d8%af%d8%b1-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%da%a9%d9%84%db%8c%d8%a8%d8%b1-%d8%a8%d8%b1%da%af/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + ده =