«

»

Print this نوشته

در جشنواره‌ی فرهنگی ورزشی عشایر استان آذربایجان شرقی که در قشلاق هارنا واقع در بخش آبش‌احمد شهرستان کلیبر برگزار شد، تعداد ۱۲۶ ورزشکار مرد و زن عشایر حضور داشتند.

در جشنواره‌ی فرهنگی – ورزشی عشایر استان آذربایجان شرقی که در قشلاق هارنا واقع در بخش آبش‌احمد شهرستان کلیبر برگزار شد، تعداد ۱۲۶ ورزشکار مرد و زن عشایر حضور داشتند.

در بخش سوارکاری این جشنواره، که جذاب‌ترین بخش آن نیز است، ۳۸ سوارکار عشایر در ۵ کورس به رقابت با هم پرداختند که ۴ کورس آن به مردان و یک کورس هم به بانوان اختصاص داشت.

? در کورس اول که با حضور ۸ اسب بومی برگزار شد، هادی حاج خاجلو با اسب کهر قهرمان شد و فاضل شیری با اسب کارتال و بختیار صالحی با اسب گوی دوم و سوم شدند.

? کورس دوم با شرکت ۱۰ رأس اسب بومی برگزار و چابک سوار اسماعیل روحی با اسب فلیکا قهرمان شد، جواد عبادی با اسب ماریا و علی ولی‌زاده با اسب ایلدیریم جلفا دوم و سوم شدند.

? کورس سوم را ۸ رأس اسب بومی برگزار کردند؛ عرفان کرم‌داد با اسب مستان قهرمان شد و اصغر روحی با اسب هارای و احد جندی با اسب رخش بی‌قرار در جایگاه‌های دوم و سوم ایستادند.

? کورس چهارم با ۴ رأس اسب ۲ خون و کرد برگزار شد که وحید اسکندری با اسب ماندگار، میثم متقی‌زاده با اسب قره‌خان و مهدی شیرزاده با اسب کهربا اول تا سوم شدند.

? کورس پنجم اختصاصی بانوان بود؛ مخلوقه (مه‌لقا) خانی با اسب کیان قهرمان شد و شهرزاد قاسم‌پور با اسب ایلدیریم در رده‌ی دوم ایستاد و لیلا غفاری با اسب تایلان سوم شد.

? کشتی پهلوانی با حضور ۶ کشتی‌گیر برگزار شد که رضا علیاری و سجاد قربانی مقام‌های اول و دوم را به دست آوردند.

? در دو میدانی نیز ۶۲ نفر به رقابت پرداختند که؛ عطا اسدی، امید نجف‌پور و محمد رضایی مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

? در طناب کشی هم ۲۰ نفر در قالب سه تیم به رقابت پرداختند که تیم نجف تراکمه اول و تیم دلاوران دوم شد.

Permanent link to this article: http://kaleibar.ir/%d8%af%d8%b1-%d8%ac%d8%b4%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b1%d9%87%e2%80%8c%db%8c-%d9%81%d8%b1%d9%87%d9%86%da%af%db%8c-%d9%88%d8%b1%d8%b2%d8%b4%db%8c-%d8%b9%d8%b4%d8%a7%db%8c%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =