«

»

Print this نوشته

به‌روزرسانی ممیزی احشام شهرستان کلیبر / توسعه‌ی محدوده‌ی برخی از روستاهای شهرستان الزامی‌ست

نشست-روز-خبرنگار-۱-۳۰۰x169فرماندار کلیبر در نشست کارگروه مبارزه با زمین‌خواری این شهرستان، با اشاره به افزایش ساخت و سازهای غیر مجاز در برخی از روستاهای شهرستان، بر ضرورت مطالعه و اجرای طرح هادی روستاها تأکید کرد و گفت: به عنوان نمونه؛ طرح هادی روستای قره‌قیه با بیش از ۷۵۰ نفر جمعیت، به دلیل سیاست تجمیع عشایر در شهرک سلین، مسکوت مانده و حالا برای اهالی این روستا به عنوان مرکز دهستان قشلاق، مشکلاتی به‌وجود آمده که صدور احکام قضایی تخریب برای اماکن تازه احداث شده در این روستا از آن جمله است.

فریدون بابایی خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از ورود خسارت و زیان به روستاییان، مطالعه و اجرای طرح هادی در این روستا باید به‌صورت فوری و ضرب‌الأجلی انجام شود.

وی همچنین با اشاره به گزارش منابع طبیعی شهرستان کلیبر در مورد تصرف اراضی پایاب سد ارسباران توسط افراد سودجو، با قدردانی از همت قضات دادگستری کلیبر از صدور احکام قضایی و هوشیاری نهادهای ذی‌ربط برای پیش‌گیری از تعدی به اراضی ملی خبر داد.

بابایی با بیان این که ممیزی احشام در بسیاری از روستاهای شهرستان کلیبر مربوط به سال‌های گذشته است و از ممیزی احشام در برخی از روستاها نزدیک به ۳۰ سال می‌گذرد، تأکید کرد: ممیزی احشام در روستاهای شهرستان باید به‌روزآوری شود.

فرماندار کلیبر، سامان‌دهی اماکن متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه را برای مصون ماندن از تصرفات غیر قانونی ضروری و غفلت از آن را غیر قابل پذیرش دانست و افزود: مشکل واگذاری اراضی در اختیار مسکن و شهرسازی به شهرداری حل شده و بر اساس تصمیماتی که در نشست استانی اتخاذ شده است، مشکل کاربری این اراضی مرتفع و آماده‌ی واگذاری به شهرداری کلیبر است.

بابایی همچنین با تأکید بر همکاری منسجم‌تر دستگاه‌های اجرایی در پروژه‌های عمرانی، مرجع صالح برای استعلامات قانونی در روستاها را دهیاری روستا و بخشداری مربوطه دانست.

Permanent link to this article: http://kaleibar.ir/%d8%a8%d9%87%e2%80%8c%d8%b1%d9%88%d8%b2%d8%b1%d8%b3%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%85%d9%85%db%8c%d8%b2%db%8c-%d8%a7%d8%ad%d8%b4%d8%a7%d9%85-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%da%a9%d9%84%db%8c%d8%a8/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 15 =