«

»

Print this نوشته

استاندار آذربایجان شرقی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید عنوان کرد:اجرای سند تدبیر توسعه، زمینه‌ساز استفاده حداکثری از ظرفیت‌های گردشگری و کشاورزی کلیبر و خداآفرین

 

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری و کشاورزی شهرستان‌های کلیبر و خداآفرین، اجرای سند تدبیر توسعه در این منطقه را زمینه‌ساز توسعه این دو بخش و استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها دانست.

دکتر اسماعیل جبارزاده در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در شهرستان کلیبر، با اشاره به موضوع واگذاری اراضی پایاب سد خداآفرین، بر اجرای دقیق قانون در این زمینه تاکید کرد و گفت: اگر واگذاری خارج از ضوابط قانونی انجام شود با مشکلات بعدی مواجه خواهیم شد.

وی در خصوص سهم استان از ذخیره این سد نیز گفت: هرچه سهم استان بیشتر باشد توسعه اراضی پایاب نیز بیشتر خواهد بود، اما در هر حال سهمیه‌بندی بر اساس دستورالعمل‌های وزارت نیرو انجام خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی درباره مشکلات قانونی ساخت و ساز در اراضی روستایی در شهرستان‌های کلیبر و خداآفرین، گفت: برخی از این مشکلات به دلیلطی نشدن روال قانونی پیش می‌آید و عدم هماهنگی دستگاه‌های اجرایی در این زمینه تعبیر درستی نیست.

وی افزود: تغییر قوانین منابع طبیعی و محیط زیست امکان‌پذیر نیست و باید در ساخت و سازها و سایر تصرفات، قانون به طور دقیق رعایت شود.

جبارزاده در پاسخ به گلایه یکی از واحدهای تولید مواد غذایی از سخت‌گیری مرکز بهداشت، گفت: سخت‌گیری در مورد واحدهای شناخته‌شده ضروری است، چرا که مردم به اعتبار مجوز بهداشتی به محصولات این واحدها اعتماد می‌کنند و ما حق نداریم در مورد مسایل بهداشتی از حقوق مردم کوتاه بیاییم.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با تاکید بر حمایت سیستم بانکی استان از توسعه خدمات گردشگری در شهرستان‌های کلیبر و خداآفرین، گفت: برگزاری همایش‌های استانی و ملی در این منطقه و معرفی ظرفیت‌های گردشگری آن در صدا و سیما مورد تاکید است.

وی، با اشاره به پتانسیل‌های کشاورزی و دامپروری شهرستان خداآفرین، از تدوین سند توسعه بخش کشاورزی در این شهرستان خبر داد و گفت: اطمینان دارم با اجرای این سند، خداآفرین به یکی از قطب‌های کشاورزی تبدیل خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر پیگیری مطالبات تنها کارخانه آسفالت شهرستان کلیبر از اداره کل راه و شهرسازی، تسریع در پرداخت تسهیلات مورد نیاز واحدهای تولید قطعات الکتریکی و پلیمری خودرو در ناحیه صنعتی یوزبند، حل مشکل اسناد مالکیت واحدهای تولیدی شهرستان کلیبر، همکاری دستگاه‌های اجرایی و قضایی برای حل مسایل مربوط به منابع طبیعی در کارخانه نفلین سینیت کلیبر و افزایش شعب بانک‌ها در شهرستان‌های کلیبر و خداآفرین تاکید کرد.

نجاتی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی هم در این نشست از پرداخت ۳۸۲ میلیارد تومان تسهیلات به ۵۶۰ واحد تولیدی استان در قالب طرح رونق تولید خبر داد و گفت: مبلغ ۲۱۶ میلیارد تومان نیز به صورت مستقیم توسط سیستم بانکی به واحدهای تولیدی پرداخت شده است.

در این نشست امام جمعه و فرماندار کلیبر و نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی هم در سخنانی به بیان مهم‌ترین مسایل و مشکلات منطقه پرداختند.

تعدادی از مدیران واحدهای تولیدی مستقر در شهرستان‌های کلیبر و خداآفرین نیز مسایل و مشکلات خود را در این نشست مطرح کردند که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

Permanent link to this article: http://kaleibar.ir/%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d8%a2%d8%b0%d8%b1%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%ac%d8%a7%d9%86-%d8%b4%d8%b1%d9%82%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%ac%d9%84%d8%b3%d9%87-%da%a9%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%b1/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + پانزده =